Zooterapia

 

 

Už dlho som sa pohrávala s myšlienkou ako spojiť príjemné s užitočným. Ako byť v kontakte s ľuďmi ( lepšie povedané s deťmi) a zároveň so zvieratami. Ako vyčariť úsmev a možno aj pomôcť. V dnešnej,, úžasnej,, dobe sú nemocnice plné dlhodobo chorých detičiek, detské domovy plné opustených detí, ktoré majú na okolí možno veľa detských ihrísk (veľa betónu) , no nemajú žiadny kontakt s prírodou, zvieratami.

 

Preto ma napadlo. Deti ( väčšina z nich) miluje zvieratká, ich mäkké a jemné kožúšteky. Teddíci milujú hladkanie a jemné zaobchádzanie s nimi. Tak prečo to nevyužiť a nespojiť?

 

Navštíviť pár nemocníc, detských domovov a možno aj iných detských zariadení ( škôlky, školy...) a predstaviť im tak nádherné plemeno králičkov ako je TEDDY. Nechať detičky pohladkať ich, pomazliť sa, ukázať im, že aj niečo tak malé, dokáže byť tak úžasné. A tak im ponúknuť aj kúsok prírody, kúsok zvieracieho sveta.

 

V Čechách sa to už stáva bežnou praktikou pri vyčarovaní úsmevu na detských tváričkách. Tak prečo to nepriniesť aj na Slovensko? A prekvapiť deti malými chlpatými kamarátmi, ktorý ocenia ich dotyk?

 

Bola by som rada, ak by sa našli dobrovoľníci, ktorý by boli ochotní pomôcť mi v tom. Poprípade aj nejaké detské zariadenia, ktoré by chceli aby sme s králičkami prišli.

 

Kontaktovať ma môžete na maili: d.tarbajova@gmail.com alebo tel. čísle: 0918 873 780

 

   Dominika,, Didlley,, Tarbajová

 

 

 

 

 

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode