Štandard plemena

Hmotnosť dospelého teddíka je medzi 800 g-1700 g

Samičky by mali vážiť 1200g viac ako, Lebo Príliš malé samičky nie sú vhodné do chovu. Idealna váha teddy samičky je okolo 1350g.
Hmotnosť dospelého samčeka by mala byť 1000 g až 1350g. Idealna váha je tiež tych 1350g.
Toto sú ideálne hmotnosti Pokiaľ máte samčeka len vážiaceho 800g samičku vážiace 1600 g, tak je to tiež v poriadku. Ale tieto zvieratá nie sú určené na chov.
Najväčšia pripustená hmotnosť je 1500g. Minimálna hmotnosť je  1000g.
Telo má byť Krátke, zavalité valcové. Zajac je odpredu dozadu rovnomerne široký. Panva je správne zagúľaná. Nohy sú Krátke, malé. Chvost je Pevne pritisnutý k telu. Koža má priliehať k telu. Nemá nikde tvoriť záhyby. Samička samec sú málo rozdielny.
O srsti: čím je hustejšia tým je lepšia. Srsť by mala byť na telesné dutina tele rovnako Dlhá. Všetky farby sú schválené.
Dôležité: pretože je srsť Dlhá malo by sa dbať o to, aby została lachko upraviteľná v žiadnom pripade by nemalo dôjsť k plsnateniu!
Hlava samica Samci má mať Široké čelo. V porovnaní s telom má byť hlavy výrazná, krátka silná. Krk je veľmi Krátky sotva ho vidieť. Oči sú veľké vystupujú zo silných očných kostí. By mali byť tmave. Modré oči sú v poriadku. Albini prípustný sú, ale nie veľmi žiadaný, nemali by byť na chov. Idealna dĺžka uši je: 5,0-6,3 cm. Nie sú príliš blízko seba, aby tam bolo dostatok miesta pre hustú srsť. Ušká majú byť pekné zaoblené osrstené.
Tento opis plemená uvádza ideálne vlastnosti teddykov. Ale je to malá rasa, vyskytuje sa ešte Veľa chýb.
 
 
 

Štadard plemena teddy baran:

 Teddy barani tak isto ako kratkouchý  teddy  nie sú zatiaľ uznané plemeno. Boli vyšľachtený v Západnej Európe.

 
Povaha: Teddy barani sú ešte viac ako maznavejší miernejších medvedík zajačiky. Výborný spoločníci sú kamaráti. Hmotnosť dospelého medvedík barana sa pohybuje okolo 1300 g 2000 g. Idealna váha samičky je 1600 do 1900 g Idealna samčeka váha je 1500 do 1800 g. Samci by mali byť sú o trochu menšie.
Stavba tela tvár Musia byť podobná ako u typických Baranov Musia Odpovedať štandardu Baranov. Sú kratšie, zavalitý, majú široký hrudník. Krk je sotva rozoznaný. Majú odpredu dozadu rovnomerný, Krátky trup zo zaoblenou panvou, podobne ako krátku masívnu šiju. Spodná časť je poriadne zaoblená. Nohy sú Krátke, ale nie veľmi drobné. Chrbát je krásne přehnutý. Hlava je Krátka zo širokým nosom aj telesné dutina, typickým Baranie výzorom. Z profilu je vidieť zaoblené čelo nosnú časť. V porovnaní s telom je hlava výrazná Mohutné. U samičiek je hlava o niečo viac elegantná. Ale samec od samice sa veľmi nelíši.
K charakteristike barana patrí tzv. Korunka. Na začiatku sa nachádzajú hrbole uší. Ktoré sú známe ako korunka. Uši Visia z hlavy dolu sú pritisnuté k telu (mamičkám môžu trochu hnevať poletov) Dĺžka od špičky ucha do špičky ucha (rozsah) by mala byt medzi 24 až 26 cm.
U srsti platí čím dlhšia hustejšia tým lepšie. Srsť by mala byt na telesné dutina tele rovnomerne Dlhá (i na hlave) Mala by byt dobre udržiavateľná nemalo by dôjsť v žiadnom pripade k plsnateniu. 
Teddy zajačik  keď sa narodi tak na chrbte  má tzv. Klin Klin má veľmi kvalitne osrstený Levíček Takže až nie je až tak rozhodujúce, ale ak sa narodi zajačik bez klinu tak to nie je  medvedík. Už v dvoch týždňoch je zajačik krásne chlpaty.
Vo veku 2 mesiacoch je srsť rovnaká ako už u dospelého Teddyho je po prvom pĺznutí.
Oči by mali byt tmavé, modré oči sú povolené. Albín je tiež povolený, ale nie veľmi žiaduci

 

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode